Medikal Blog

Üsküdar Sezermedikal – Medikal Ürünleri

Sezermedikal

Enteral Beslenme ve Beslenme Torbası Kullanımı

Sindirim sistemi işlevselliğini sürdürmeye devam etmekle birlikte ağız yoluyla günlük besin ihtiyacını karşılayamayan hastalarda besinler bir tüp yardımıyla mide ve ince bağırsağa ulaştırılır ve bu durum enteral beslenme olarak ifade edilir. Kullanılan malzemelerin ve yöntemlerin geliştirilmesi son yıllarda evde enteral beslenme uygulanan hastaların sıklığını da artırmış durumdadır. Üsküdar Sezer Medikal güvencesi ile Freegoo mama torbası ve Abboot beslenme torbası temin ederek hastalarınızın beslenmesini ihtiyaçlarına uygun olarak ayarlayabilir ve evde bakımını kolayca üstlenebilirsiniz. Evde bakım yapılan hastanın yaşam kalitesini artırmak üzere hastaya su verme ve yıkama ihtiyacına uygun şekilde tasarlanan çiftli ya da tekli Opmask yıkamalı beslenme torbalarını da tercih edebilirsiniz. Kullanıcı ihtiyacına uygun olarak farklı boyutlarda tasarlanmış olan bu torbalar, kilit mekanizması sayesinde dökülmeyi önler ve askı halkaları ile de taşımayı kolaylaştırır.

Boşaltım Sistemi İçin Malzemeler

Üsküdar Sezer Medikal olarak hastaların beslenme ile ilgili ihtiyaçlarının yanı sıra boşaltım sisteminde yaşadıkları sorunları ortadan kaldırarak hastanın yaşam kalitesini artıracak kolostomi torbaları ve sonda çeşitlerini de satışa sunuyoruz. Kolostomi operasyonunun ardından bağırsak içeriğinin makat yolu yerine karına yapıştırılan özel bir torbaya aktarılmasını sağlayan bu kolostomi torbaları özel bir plastikten üretilir ve cilt adaptörü sayesinde vücuda yapışır ve güvenli bir kullanım sunar. Kokuyu engelleyen filtre sistemleri yardımıyla da hastanın sosyal hayata daha kolay adapte olması sağlanır. Mesanesini boşaltma sorunu yaşayan hastalarımız için ise kontrollü ve güvenli bir boşaltım sağlayan ve temiz aralıklı kateterizasyon şeklinde de isimlendirilen taksonda kullanımı önerilir. İnsan sağlığına zarar vermeyen malzemesi ile jelli sonda kullanımı da travma ve enfeksiyonlardan uzak kalarak mesaneyi boşaltmanın uygun bir yoludur.

Yatan Hasta Konforu

Üsküdar Sezer Medikal olarak yatağa mahkûm hastalarımızın yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen ürünleri de ürün portföyümüzde bulunduruyoruz. Yatak yarasına maruz kalmadan hastanızın bakımını sağlamak için özel tasarım hasta karyolalarını firmamız güvencesiyle kiralayabilirsiniz. Hastanızda solunum problemi söz konusu ise solunum cihazı temin etmek üzere firmamızdan destek alabilir ya da kiralama yoluyla daha ekonomik bir şekilde bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Ekle

SEZERMEDİKAL ARA